Menu
Button Button Button Button Button

Dziś w Niemysłowicach

PogodaTemperatura: oC


Jutro w Niemysłowicach

PogodaTemperatura: oC

Położenie
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności


Aktualności

Odwiedziny w przedszkolu "Chatka Puchatka"

W minionym okresie wiele cennych inicjatyw zrealizowało prowadzone przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las" przedszkole "Chatka Puchatka". W pięciogodzinnej placówce zorganizowano spotkanie ze Św. Mikołajem, zabawę Andrzejkową i karnawałową. Dzieci po opieką kadry radośnie i kreatywnie spędzały czas, rozwijając swoje umiejętności i talenty.

Andrzejkowe doświadczenia

W NASZYM PRZEDSZKOLU TRADYCYJNE WRÓŻBY ANDRZEJKOWE ZASTĄPIŁY CZARY WYWOŁANE PRZEZ NAUKĘ I DOŚWIADCZENIA. NASZE PRZEDSZKOLAKI SPRAWDZAŁY :

  • JAKI WPŁYW MA WODA NA PAPIER I DREWNO,
  • „ODPALIŁY” SZALONĄ RAKIETĘ Z BALONU, WIERCIŁY OTWORY W TOREBCE FAKIRA,
  • ZATOPIAŁY SUCHEGO NURKA,
  • ROZMAWIAŁY PRZE „NIEGŁUCHY” TELEFON, SPRAWDZAŁY DLACZEGO KONFETI NIE LUBI MYDŁA,
  • OBSERWOWAŁY JAK RADZI SOBIE NA LINIE PAPIEROWY LINOSKOCZEK,
  • DOWIEDZIAŁY SIĘ CZYM JEST TRABA WODNA.

BYŁ TO DZIEŃ PEŁEN NIESPODZIANEK I NIEOCZEKIWANYCH EFEKTÓW. WSZYSCY BAWILI SIĘ DOSKONALE I WYNIEŚLI GARŚĆ WAŻNYCH INFORMACJI. NAUKA BYŁA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.

Zobacz galerię zdjęć

Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z Chatki Puchatka pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Każde dziecko przygotowało również niespodziankę dla Mikołaja w formie rysunków.

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i wszyscy wiedzieli już, że to przybył właśnie on - św. Mikołaj!

Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci pięknie zaśpiewały dla Mikołaja piosenki i recytowały wierszyki. Nasz wspaniały gość był zachwycony. Na koniec Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. Widać było, że czuje się u nas jak u siebie:)i żal mu było się z nami rozstać

Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Zobacz galerię zdjęć

Karnawał

Karnawał to fantastyczny czas przede wszystkim dla naszych najmłodszych. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Mogą wtedy być kim tylko zechcą. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 18 stycznia lutego.

Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dziewczynki ubrane były w stroje wróżek, motylków zaś chłopcy w strój Spidermana, strażaka, ninja czy klauna . Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

Zobacz galerię zdjęć

Powrót do przeglądania aktualności »