Menu
Button Button Button Button Button

Dziś w Niemysłowicach

PogodaTemperatura: 22oC


Jutro w Niemysłowicach

PogodaTemperatura: 15oC

Położenie


Aktualności parafialne

Relacja z Uroczystej Eucharystii w intencji Polaków zamordowanych na Wschodzie przez Nacjonalistów Ukraińskich

Uroczysta Eucharystia w intencji Polaków zamordowanych na Wschodzie przez Nacjonalistów Ukraińskich odbyła się 9 lipca 2017 roku o godz. 11:30 w kościele pw. Św. Anny w Niemysłowicach. W homilii Proboszcz Parafii - ks. Janusz Dworzak nawiązał do wydarzeń historycznych, wskazał jak istotne jest przebaczenie w życiu człowieka i podziękował za obecność i modlitwę. Przyznał, iż dar modlitwy i kultywowanie pamięci jest ważne by ocalić od zamienienia tak ważne wydarzenia związane z tożsamością lokalnej społeczności.

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las" w ramach realizacji zadania publicznego pn. "Ocalić od zapomnienia" otrzymało dotację z Gminy Prudnik. Z dotacji sfinansowany został poczęstunek, zakup stojaka flagowego, kompozycji patriotycznej z kwiatów, flag narodowych i zaproszeń. Wkład osobowy zagwarantowało Stowarzyszenie wraz z Proboszczem Parafii realizując zadania dotyczące promocji wydarzenia oraz zapewnienia obsługi fotograficznej oraz organizacyjnej podczas spotkania.

W Uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych w tym Wicestarosta Prudnicki - Krzysztof Barwieniec, Burmistrz Prudnika - Franciszek Fejdych oraz Radny Powiatowy - Ryszard Kwiatkowski. Reprezentacje uczestniczące w obchodach złożyły kwiaty pod pomnikiem. Sołectwo Niemysłowice reprezentowała Sołtys - Lidia Wrońska. Obecna była także Sołtys Czyżowic - Alicja Zawiślak. Kwiaty złożyli także przedstawiciele lokalnych organizacji: Magdalena Dobrzyniecka i Małgorzata Szewczuk - w imieniu Stowarzyszenia Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las", zaś Teofila Kamińska i Ryszard Winiarski w imieniu Kółka Rolniczego z Niemysłowic. Jednostka Strzelecka 3070 Prudnik także złożyła hołd i zapewniła wartę przy pomniku. Ponadto symboliczny znicz pamięci ofiarował Edmund Działoszyński, który jest świadkiem minionych lat. Pan Edmund zaprezentował także wiersz związany z historycznymi wydarzeniami.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Po Mszy św. zaproszeni Goście udali się na Plebanię na słodki poczęstunek.

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz

Powrót do przeglądania aktualności »