Torby ekologiczne promujące sołectwo

W ramach realizacji zadania publicznego pn. Wiejskie Skarby - popularyzacja kultury, sztuki, ochrona dziedzictwa dóbr kultury i dziedzictwa narodowego" dotowanego przez powiat prudnicki, opracowano torby ekologiczne promujące sołectwo.

Nadruk znajdujący się na torbie obrazuje najistotniejsze elementy związane z dziedzictwem kulturowym sołectwa. Kościół parafialny stanowi najcenniejszy zabytek na terenie sołectwa który zbudowany został w 1568 r. w stylu gotycko-renesansowym i ufundowany został przez hrabinę Magdalenę Kannenwurt z Wrbna. Istotnym odwołaniem do historii i poczucia tożsamości wielu mieszkańców jest fotografia pomnika "Pamięci Mieszkańców Wsi Puźniki w Powiecie Buczackim, którzy stracili życie w wyniku pogromu 12/13 lutego 1945 roku i innych Polaków z Kresów Wschodnich, poległych, zamordowanych i zamęczonych w latach 1939-45, których bliscy przybyli na Ziemię Śląską i tu znaleźli swój dom?. Zdjęcia stawu i lasu obrazują aktualne miejsce rekreacji, które w danych czasach także było miejscem wypoczynku i w zapisach historycznych zwane było 'Żmijnikiem".

Natomiast fotografia z lotu ptaka przedstawia specyficzną zabudowę sołectwa, która ma układ mieszany, posiada czytelny schemat organizacji zabudowy a wśród elementów regionalnego stylu architektonicznego dominuje technika budowlana i stosowane materiały oraz sposób wykończenia tj. cegła, tynk, pokrycie dachu dachówką ceramiczną cegła, tynk, pokrycie dachu dachówką ceramiczną

W ramach realizacji zadania publicznego wykonano 100 sztuk toreb, które bezpłatnie zostaną ofiarowane w celu promocji sołectwa.

Obraz Obraz Obraz


Powrót do listy aktualności