Fantastyczna zabawa międzypokoleniowa za nami

W Centrum Sportowym w Niemysłowicach 22 października br. odbyła się zabawa taneczna w ramach Gali Seniora. Ponad 110 osób wspólnie spędziło wieczór bawiąc się z zespołem muzycznym "Sami Swoi".

Stowarzyszenie S.A.P.R.A. w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 ? 2016 realizuje projekt ,,Senioralne Centrum Aktywizacji Społecznej??. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las" odpowiedzialne było za organizację Gali. Dzięki pozyskanym środkom, każdy uczestnik spotkania zapewniony miał bezpłatny wstęp oraz poczęstunek. Seniorzy nie kryli zadowolenia z organizacji tego typu wydarzenia. Chętnie uczestniczyli w konkurach z nagrodami oraz wspaniale bawili się w rytm muzyki. Uczestnicy projektu chętnie przebrali się w stroje z minionego okresu, by zafundować sobie podróż sentymentalną w czasie.

Osoby biorące udział w zabawie zachwalali atmosferę jaka panowała w Niemysłowicach oraz docenili przygotowany poczęstunek. Seniorzy zaprezentowali swój program artystyczny, w którym nie brakowało biesiadnych piosenek, dzięki temu młodsze pokolenie miało okazję nauczyć się czegoś nowego. Integracja międzypokoleniowa przebiegała znakomicie, bowiem po zabawie uczestnicy spotkania nadal wspominają chwile spędzone razem. Warto dodać, iż Gala Seniora to jedno z działań projektowych.

Uczestnicy projektu mogą bowiem uczestniczyć w wyjazdach do kina, teatru i twórczo się realizować podczas zajęć florystycznych lub dziennikarskich. Zagwarantowany jest także bezpłatnych dostęp do porad prawniczych, gerontologicznych, psychologicznych oraz poradnictwo uzależnień. Prowadzone jest szkolenie kosmetyczne, zajęcia rękodzielnicze, klub filmowy, wolontariat oraz zajęcia fitness. Zachęcamy osoby powyżej 60 roku życia z powiatu prudnickiego i nyskiego do kontaktu ze Stowarzyszeniem S.A.P.R.A lub Stowarzyszeniem "Bukowy Las" w celu uzyskania szczegółowych informacji o projekcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


Powrót do listy aktualności