Jasełka (relacja + galeria zdjęć)

Okres bożonarodzeniowy to czas niezwykły, związany z wieloma tradycjami. Jedną z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Inicjatorką tegorocznego przedsięwzięcia była katechetka Elżbieta Wróblewska, zaś oprawą muzyczną i działaniami organizacyjnymi zajęły się Małgorzata Kogut i Małgorzata Szewczuk.

8 stycznia 2017 r. w kościele parafialnym w Niemysłowicach dzieci i młodzież z Niemysłowic oraz ościennych miejscowości przedstawiły historię narodzin Jezusa. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem oraz w starannie przygotowanych kostiumach wcielili się w postacie Maryi, Józefa, trzech króli, pasterzy, aniołków, osiołka, marszałka oraz diabełka. Misterium o Bożym Narodzeniu przeplecione było pięknie wykonanymi polskimi kolędami, które wprowadziły wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Na koniec nie zabrakło opłatka i świątecznych życzeń. Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice ? ?Bukowy Las? zapewniło dzieciom podarunki, doceniając tym samym ich wysiłek i zaangażowanie. Ksiądz Janusz Dworzak ? proboszcz parafii, po występie zaprosił wszystkich biorących udziału na słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc. Doceniamy zainteresowanie jakim wykazali się w szczególności Rodzice i Panie szyjące stroje: Anna Niedźwiecka i Izabela Tobiasz. Panu Jerzemu Bergerowi składamy podziękowania za wykonane zdjęcia. W związku z licznymi pozytywnymi opiniami na temat inscenizacji, zaplanowany został na dzień 22 stycznia 2017 roku występ w Czyżowicach. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, iż dzieci z Czyżowic odwiedzą nas by zaprezentować swoją opowieść o Bożym Narodzeniu.

Zobacz galerię zdjęć

Obraz


Powrót do listy aktualności