Dożynki wiejskie

W Niemysłowicach 3 września br. odbyły się wiejskie dożynki. O godz. 11.30 w kościele parafialnym odprawiona została dziękczynna Msza Święta . Proboszcz parafii - ks. Janusz Dworzak dziękowała Rolnikom za pracę jaką wykonują. Chleb jest niezbędnym pokarmem, który umożliwia ludziom życie. Jest on też efektem pracy osób, które dbają aby ziarno wydało obfite plony.

Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli Renata Stanek oraz Dariusz Kuliszczak.

Ofiarowali oni chleb w podziękowaniu za urodzaje, zaś Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las" podarowało bułeczki, które symbolicznie podzielono wśród parafian i przybyłych gości.

W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Prudnika - Franciszek Fejdych, Sołtys Niemysłowic - Lidia Wrońska, Sołtys Mieszkowic - Krzysztof Żak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Prudniku - Zbigniew Kosiński, Prezes SOWN - "Bukowy Las" - Magdalena Dobrzyniecka, Prezes Kółka Rolniczego - Ryszard Winiarski.

Mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się przy wspólnym stole w Centrum Sportowym, gdzie zorganizowano uroczysty obiad. Proboszcz docenił organizację święta plonów, zachęcił do modlitwy dziękczynnej. Starostowie nawiązali do warunków panujących podczas zbiorów i prac jakie wykonują w trakcie roku na roli. Podzieli chleb i zachęcili przybyłych gości do radosnego świętowania. Tańce i rozmowy trwały do późna. Smaczne potrawy oraz miła atmosfera był gwarancją udanej uroczystości dożynkowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Powrót do listy aktualności