Spotkanie kolędowe

27 stycznia 2013r. w Centrum Sportowym w Niemysłowicach odbyło się Spotkanie Kolędowe w którym udział wzięli zaproszeni Goście i Mieszkańcy Wsi.

We wspólnym kolędowaniu uczestniczyło ok. 65 osób. Zaproszeni Goście zaprezentowali Jasełka, za które zostali nagrodzeni oklaskami. Magdalena Niedźwiecka - Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Niemysłowice - "BUKOWY LAS" zaproponowała by nawiązany kontakt przerodził się w owocną współpracę. W odpowiedzi Prezes Uniwersytetu III Wieku z Prudnika -p. Stanisława Śliwińska zaprosiła mieszkańców sołectwa do uczestnictwa w inicjatywach podejmowanych przez Uniwersytet.

Sołtysowi przekazano ulotki promujące Uniwersytet oraz gazetkę opracowywaną przez Seniorów. Pani Łucja - Koordynatorka Wielofunkcyjnego Centrum Wsparcia dla Osób Starszych w Prudniku podziękowała Sołtysowi za zaproszenie i podarowała podarunek, który przekazany został Paniom pomagającym w przygotowaniu spotkania.

Podczas spotkania przy stole głos zabrał p. Edmund Działoszyński, który wyrecytował wiersz. Następnie wspólnie śpiewano kolędy, Seniorzy recytowali wiersze oraz nucili przyśpiewki i utwory ludowe. Nie zabrakło też tanecznych chwil, które zainicjowane zostały przez Seniorów, którzy podkreślali, iż bardzo podoba im się w Centrum Sportowym i cieszą się z wizyty w Niemysłowicach.

W związku z powyższym serdeczne podziękowania składam Mieszkańcom za przybycie oraz Panu Burmistrzowi - Franciszkowi Fejdych za przyjęcie zaproszenia i udział w spotkaniu. Ponadto dziękuje Seniorom z Uniwersytetu III Wieku oraz z Wielofunkcyjnego Centrum Wsparcia dla Osób Starszych za przygotowanie widowiska oraz za wspólnie spędzone chwile.

Pani Łucji i Monice jestem wdzięczna za pozytywne przychylenie sie do zaproszenia i zorganizowanie wyjazdu. Dodatkowo kieruję wyrazy wdzięczności pod adresem Pani Ani, Izabeli, Magdaleny i Janiny dziękując za upieczenie ciast oraz Paniom za obsługę podczas Spotkania. Ponadto dziękuję za pomoc w przygotowaniu spotkania dla Grzegorza, Piotra i Natalki a także za pomoc w uporządkowaniu sali mieszkańcom którzy pozostali po zakończeniu spotkania.

::rysunek:src=koledowanie.jpg;

::url:src=niemyslowice-galerie-26.html,opis=Zobacz galerię zdjęć;.


Powrót do listy aktualności