• Tutaj jesteś:
  • Strona główna
  • Aktualności z życia wsi
  • Stowarzyszenie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn.: „Ocalić od zapomnienia”

Stowarzyszenie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn.: „Ocalić od zapomnienia”

Oferta złożona przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice „Bukowy Las” wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Prudniku.

W Niemysłowicach od 10 lipca 2015 roku, obchodzone są uroczystości związane z upamiętnieniem pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów Polaków. 10 lipca 2015 roku odsłonięto przy kościele parafialnym pomnik na którym widnieje tablica z napisem „Pamięci Mieszkańców wsi Puźniki w powiecie buczackim, którzy stracili życie w wyniku pogromu 12/13 lutego 1945 roku i innych Polaków z Kresów Wschodnich, poległych, zamordowanych i zamęczonych w latach 1939 – 45, których bliscy przybyli na ziemię śląską i tu znaleźli swój dom”.

Kultywowanie corocznych obchodów przy pomniku w Niemysłowicach staje się okazją do popularyzacji wiedzy o historii, patriotyzmie i dziedzictwie narodowym.

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las" we wspłpracy z Proboszczem Parafii oraz przedstawicielami Gminy Prudnik  angażuje się czynnie w  organizację obchodów. 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 


Powrót do listy aktualności