Zbieramy wspomnienia o Puźnikach – włącz się do akcji

Jeśli pochodzisz z nieistniejącej wsi Puźniki, która do 1945 istniała na Podolu między Buczaczem a Koropcem lub jesteś potomkiem Puźniczan, zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie nam wszelkich wspomnień, zdjęć i innych dokumentów dotyczących Puźnik lub okolic.

Obraz:

Ruszała akcja zbierania wszelkich materiałów o Puźnikach, które mogą znajdować się w prywatnych zasobach byłych mieszkańców Puźnik i ich potomków. Interesują nas wspomnienia, dokumenty, zdjęcia, czy nagrane opowieści dotyczące życia w Puźnikach. Cenne będą dla nas również materiały dotyczące Nowosiółki Koropieckiej i innych okolicznych wsi.

Serdecznie namawiamy wszystkich do naszej akcji i do poinformowania o niej innych członków swojej rodziny. Może coś się jeszcze zachowało w domowych szafach i archiwach?

Zebrane wspomnienia postaramy się przeanalizować, powiązać między sobą i być może opublikować na naszej stronie, oczywiście za zgodą właścicieli. Będziemy również wdzięczni za samodzielne przeniesienie posiadanych treści do postaci elektronicznej (edytowalnej).

Wszelkie materiały prosimy przesyłać na nasz kontakt , bądź za pośrednictwem znajomych lub sołtysów miejscowości swojego zamieszkania. Poniżej zamieszczamy ponadto link do ulotki, którą można pobrać, wydrukować i przekazać np. księdzu, gdzie mieszkają osoby związane z Puźnikami, aby powiesił ulotkę w kościele.

Wszelkie materiały prosimy przesyłać na adres mailowy biuro@puzniki.pl,badź za pośrednictwem znajomych,rodziny lub sołtysa.
Stowarzyszenie Nowosiółczan i Puźniczan www.puzniki.pl

https://puzniki.pl/1125/zbieramy-wspomnienia-o-puznikach-wlacz-sie-do-akcji/?fbclid=IwAR2Aqr3yYKmSNH3EgTOIJtuCjlZ2vDFlZ9XK8YMlnnl1CXVXf8yWsvJHmyk


Powrót do listy aktualności