W naszym sołectwie

Szczęśliwej podróży

Publikacja: środa, 12 czerwca 2013r.

W dniach 13-16 czerwca 2013 mieszkańcy Niemysłowic zrzeszeni w Kole Gospodyń Wiejskich i Kole Rolniczym wezmą udział w wyjeździe zagranicznym trasą Praga-Wiedeń -Budapeszt.

Przeczytaj
Obraz

Zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nad akwenem w Niemysłowicach

Publikacja: poniedziałek, 10 czerwca 2013r.

Dnia 2 czerwca 2013r przy słonecznej pogodzie nad stawem w Niemysłowicach odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Przeczytaj
Obraz

Noc filmowa

Publikacja: środa, 5 czerwca 2013r.

Z okazji Dnia Dziecka w Centrum Sportowym Sołtys zorganizował z myślą o dzieciach i młodzieży II Noc Filmową. Podstawą uczestnictwa była zgoda wyrażona przez rodziców oraz chęć uczestnictwa przez młodzież.

Przeczytaj

ZBIÓRKA ELEKTORŚMIECI

Publikacja: środa, 5 czerwca 2013r.

Dnia 7 czerwca 2013r. tj. piątek o godz. 9.oo rozpocznie się zbiórka elektrośmieci w naszej gminie. Zbierane będą sprzęty takie jak: pralki, lodówki, suszarki, mikrofalówki, żelazka, drukarki, kamery, komputery, narzędzia elektryczne, zabawki elektroniczne, baterie, świetlówki itp. Elektrośmieci należy wystawić przed posesję.

Przeczytaj
Obraz

Fotorelacja z Zawodów OSP

Publikacja: sobota, 1 czerwca 2013r.

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP gminy Prudnik. Zawody odbyły się 26 maja w Niemysłowicach

Przeczytaj

DZIEŃ DZIECKA

Publikacja: sobota, 1 czerwca 2013r.

Z okazji Dnia Dziecka Sołtys Niemysłowic życzy wszystkim dzieciom i młodzieży pogody ducha oraz wielu ciekawych wyzwań w życiu. Jednocześnie zapraszam dzieci i młodzież na ognisko (w razie niepogody grill) przy Centrum Sportowym dnia 1 czerwca 2013 od godz. 18.00

Przeczytaj

ZAWIADOMIENIE

Publikacja: środa, 29 maja 2013r.

Dnia 29 maja 2013r. na terenie naszego sołectwa będzie można skorzystać z możliwości dokonania obowiązkowego szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Od godz.15.30 - 16.45 koło pks odbędzie się I tura szczepień, zaś od 16.30 - 17.15 druga tura przy byłym sklepie u Brody. Koszt szczepienie wynosi 25 zł.

Przeczytaj
Obraz

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE OSP

Publikacja: wtorek, 21 maja 2013r.

W niedzielę 26 maja 2013r. na boisku przy Centrum Sportowym w Niemysłowicach odbędą się Gminne Zawody Sportowo ? Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Prudnik. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z ubiegłorocznych zmagań, podczas których rolę gospodarza pełnili strażacy z jednostki OSP Mieszkowice.

Przeczytaj

DEKLARACJE DOT. GOSPODAROWANIA ODPADAMI

Publikacja: poniedziałek, 13 maja 2013r.

Sołtys informuje, że w dniach 13-14-15 maja 2013 od godz. 16.00 udziela pomocy w wypełnianiu deklaracji. Proszę o przygotowanie numerów PESEL wszystkich domowników celem wykazania ich w deklaracji.

Przeczytaj

II RATA PODATKU

Publikacja: poniedziałek, 13 maja 2013r.

Płatności za II ratę podatku Sołtys przyjmuje w dniach 13-14-15 maja 2013 tj. poniedziałek, wtorek, środa od godz. 16.oo

Przeczytaj
Obraz

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" W WYKONANIU PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY

Publikacja: czwartek, 9 maja 2013r.

W dniach 24 - 25 kwietnia 2013r. podopieczni świetlicy uczestniczyli w akcji promującej postawy ekologiczne. Zorganizowana zbiórka śmieci była nawiązaniem do idei Światowego Dnia Ziemi.

Przeczytaj
Obraz

Zebranie wiejskie

Publikacja: wtorek, 7 maja 2013r.

Informuję, że <b>11 maja 2013r. (sobota) o godz. 18.oo</b> w Centrum Sportowym w Niemysłowicach odbędzie się Zebranie Wiejskie którego celem będzie omówienie zasad tzw. ustawy śmieciowej. Podczas zebrania rozdane zostaną deklaracje oraz ulotki informacyjne. Pracownicy Urzędu Miejskiego wyjaśnią jak wypełnić deklarację. Proszę Mieszkańców o obecność.

Przeczytaj

Skanalizowanie Niemysłowic

Publikacja: sobota, 27 kwietnia 2013r.

W prasie lokalnej ukazał się artykuł dot. planów skanalizowania naszej miejscowości. Zapraszamy do lektury tekstu i jednocześnie informujemy, że w połowie maja br. odbędzie się w Niemysłowicach spotkanie z udziałem władz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z Prudnika na które Państwa serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj

RADA SOŁECKA INFORMUJE

Publikacja: poniedziałek, 22 kwietnia 2013r.

Dnia 21 kwietnia 2013r. odbyło się zebranie Rady Sołeckiej. Głównym powodem zebrania było zajęcia stanowiska w sprawie zbycia przez Gminę Prudnik nieruchomości niezabudowanej położnej w Niemysłowicach oznaczonej na mapie nr 4 jako działka nr 469/4 o pow. 1,2481 ha (byłe boisko sportowe). Z ośmiu członków Rady Sołeckiej obecnych było 5 ? jednogłośnie wyrażono zgodę na zbycie terenu. Urząd Miejski przeprowadzi dalsze procedury związane ze zbyciem tego terenu.

Przeczytaj

Zakaz wypalania traw

Publikacja: wtorek, 16 kwietnia 2013r.

W nawiązaniu do akcji informacyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazujemy informację dot. zakazu wypalania traw.

Przeczytaj
Obraz

Wieści ze świetlicy

Publikacja: niedziela, 14 kwietnia 2013r.

Miesiąc marzec był okresem aktywnej pracy całego zespołu. Wspólnymi siłami udało nam się przemeblować świetlicowe pomieszczenia i udekorować je biorąc pod uwagę preferencje dzieci. Podopieczni najchętniej biorą udział w zajęciach plastycznych i ruchowych oraz lubią grać w gry planszowe i bawić się w chowanego.

Przeczytaj

Udział SOWN - "BUKOWY LAS" w konkursie ogłoszonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Publikacja: niedziela, 7 kwietnia 2013r.

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice ? ?BUKOWY LAS? 28 marca 2013r. złożyło ofertę konkursową w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 ? 2013 (ASOS II) pn. SIEĆ OPRACIA SPOŁECZNEGO NA RZECZ ROZWOJU AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH.

Przeczytaj

STOP GMO - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW

Publikacja: piątek, 29 marca 2013r.

Drodzy Rolnicy podczas wtorkowej Komisji Wsi (26.03.2013r.) w Gminie Prudnik otrzymałam materiały, które za pośrednictwem naszej strony internetowej przekazuję. Proszę o zaznajomienie się z załączonymi dokumentami.

Przeczytaj
Obraz

Dołącz do nas - podopieczni świetlicy opiekuńczo - wychowawczej zapraszają do udziału w zajęciach

Publikacja: poniedziałek, 25 marca 2013r.

Zajęcia w świetlicy opiekuńczo - wychowawczej w budynku PSP "Chatka Puchatka" w Niemysłowicach cieszą się sporym zainteresowaniem. Zapraszamy chętne osoby do udziału w zajęciach. Gwarantujemy dobrą zabawę, twórcze zajęcia, pomoc w nauce oraz profesjonalną opiekę. Działania wychowawcy wspierają wolontariuszki, które inspirują i pobudzają dzieci do działania. Dzięki miłej atmosferze uczestnicy nawiązują nowe znajomości i podejmują ciekawe wyzwania.

Przeczytaj
Obraz

Poznaj Dzielnicowego

Publikacja: wtorek, 19 marca 2013r.

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu organizuje kampanię informacyjną, dzięki której pragnie nawiązać dialog z mieszkańcami powiatu prudnickiego. Poznaj swojego dzielnicowego w gminie Prudnik.

Przeczytaj