W naszym sołectwie

ZAWIADOMIENIE

Publikacja: środa, 29 maja 2013r.

Dnia 29 maja 2013r. na terenie naszego sołectwa będzie można skorzystać z możliwości dokonania obowiązkowego szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Od godz.15.30 - 16.45 koło pks odbędzie się I tura szczepień, zaś od 16.30 - 17.15 druga tura przy byłym sklepie u Brody. Koszt szczepienie wynosi 25 zł.

Przeczytaj
Obraz

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE OSP

Publikacja: wtorek, 21 maja 2013r.

W niedzielę 26 maja 2013r. na boisku przy Centrum Sportowym w Niemysłowicach odbędą się Gminne Zawody Sportowo ? Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Prudnik. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z ubiegłorocznych zmagań, podczas których rolę gospodarza pełnili strażacy z jednostki OSP Mieszkowice.

Przeczytaj

DEKLARACJE DOT. GOSPODAROWANIA ODPADAMI

Publikacja: poniedziałek, 13 maja 2013r.

Sołtys informuje, że w dniach 13-14-15 maja 2013 od godz. 16.00 udziela pomocy w wypełnianiu deklaracji. Proszę o przygotowanie numerów PESEL wszystkich domowników celem wykazania ich w deklaracji.

Przeczytaj

II RATA PODATKU

Publikacja: poniedziałek, 13 maja 2013r.

Płatności za II ratę podatku Sołtys przyjmuje w dniach 13-14-15 maja 2013 tj. poniedziałek, wtorek, środa od godz. 16.oo

Przeczytaj
Obraz

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" W WYKONANIU PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY

Publikacja: czwartek, 9 maja 2013r.

W dniach 24 - 25 kwietnia 2013r. podopieczni świetlicy uczestniczyli w akcji promującej postawy ekologiczne. Zorganizowana zbiórka śmieci była nawiązaniem do idei Światowego Dnia Ziemi.

Przeczytaj
Obraz

Zebranie wiejskie

Publikacja: wtorek, 7 maja 2013r.

Informuję, że <b>11 maja 2013r. (sobota) o godz. 18.oo</b> w Centrum Sportowym w Niemysłowicach odbędzie się Zebranie Wiejskie którego celem będzie omówienie zasad tzw. ustawy śmieciowej. Podczas zebrania rozdane zostaną deklaracje oraz ulotki informacyjne. Pracownicy Urzędu Miejskiego wyjaśnią jak wypełnić deklarację. Proszę Mieszkańców o obecność.

Przeczytaj

Skanalizowanie Niemysłowic

Publikacja: sobota, 27 kwietnia 2013r.

W prasie lokalnej ukazał się artykuł dot. planów skanalizowania naszej miejscowości. Zapraszamy do lektury tekstu i jednocześnie informujemy, że w połowie maja br. odbędzie się w Niemysłowicach spotkanie z udziałem władz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z Prudnika na które Państwa serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj

RADA SOŁECKA INFORMUJE

Publikacja: poniedziałek, 22 kwietnia 2013r.

Dnia 21 kwietnia 2013r. odbyło się zebranie Rady Sołeckiej. Głównym powodem zebrania było zajęcia stanowiska w sprawie zbycia przez Gminę Prudnik nieruchomości niezabudowanej położnej w Niemysłowicach oznaczonej na mapie nr 4 jako działka nr 469/4 o pow. 1,2481 ha (byłe boisko sportowe). Z ośmiu członków Rady Sołeckiej obecnych było 5 ? jednogłośnie wyrażono zgodę na zbycie terenu. Urząd Miejski przeprowadzi dalsze procedury związane ze zbyciem tego terenu.

Przeczytaj

Zakaz wypalania traw

Publikacja: wtorek, 16 kwietnia 2013r.

W nawiązaniu do akcji informacyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazujemy informację dot. zakazu wypalania traw.

Przeczytaj
Obraz

Wieści ze świetlicy

Publikacja: niedziela, 14 kwietnia 2013r.

Miesiąc marzec był okresem aktywnej pracy całego zespołu. Wspólnymi siłami udało nam się przemeblować świetlicowe pomieszczenia i udekorować je biorąc pod uwagę preferencje dzieci. Podopieczni najchętniej biorą udział w zajęciach plastycznych i ruchowych oraz lubią grać w gry planszowe i bawić się w chowanego.

Przeczytaj

Udział SOWN - "BUKOWY LAS" w konkursie ogłoszonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Publikacja: niedziela, 7 kwietnia 2013r.

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemysłowice ? ?BUKOWY LAS? 28 marca 2013r. złożyło ofertę konkursową w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 ? 2013 (ASOS II) pn. SIEĆ OPRACIA SPOŁECZNEGO NA RZECZ ROZWOJU AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH.

Przeczytaj

STOP GMO - INFORMACJE DLA ROLNIKÓW

Publikacja: piątek, 29 marca 2013r.

Drodzy Rolnicy podczas wtorkowej Komisji Wsi (26.03.2013r.) w Gminie Prudnik otrzymałam materiały, które za pośrednictwem naszej strony internetowej przekazuję. Proszę o zaznajomienie się z załączonymi dokumentami.

Przeczytaj
Obraz

Dołącz do nas - podopieczni świetlicy opiekuńczo - wychowawczej zapraszają do udziału w zajęciach

Publikacja: poniedziałek, 25 marca 2013r.

Zajęcia w świetlicy opiekuńczo - wychowawczej w budynku PSP "Chatka Puchatka" w Niemysłowicach cieszą się sporym zainteresowaniem. Zapraszamy chętne osoby do udziału w zajęciach. Gwarantujemy dobrą zabawę, twórcze zajęcia, pomoc w nauce oraz profesjonalną opiekę. Działania wychowawcy wspierają wolontariuszki, które inspirują i pobudzają dzieci do działania. Dzięki miłej atmosferze uczestnicy nawiązują nowe znajomości i podejmują ciekawe wyzwania.

Przeczytaj
Obraz

Poznaj Dzielnicowego

Publikacja: wtorek, 19 marca 2013r.

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu organizuje kampanię informacyjną, dzięki której pragnie nawiązać dialog z mieszkańcami powiatu prudnickiego. Poznaj swojego dzielnicowego w gminie Prudnik.

Przeczytaj

Chatka Puchatka

Publikacja: sobota, 16 marca 2013r.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z działalnością Publicznego Stowarzyszeniowego Przedszkola "Chatka Puchatka" w Niemysłowicach.

Przeczytaj
Obraz

Dzień Sołtysa

Publikacja: czwartek, 14 marca 2013r.

11 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Sołtysa. Co prawda w naszym rejonie jest to mało popularne święto. Należy jednak podkreślić, iż Pani Janina Okrągły - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokrocznie w tym dniu kieruje życzenia w stronę sołtysów.

Przeczytaj
Obraz

Dzień Kobiet

Publikacja: wtorek, 12 marca 2013r.

W sobotę Panie w miłej atmosferze spędziły wieczór świętując swoje święto. W spotkaniu uczestniczyło ok. 20 kobiet. W trakcie spotkania z życzeniami wraz z Sołtysem przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Odnowy Wsi Niemysłowice - "BUKOWY LAS", którzy ofiarowali Paniom kwiaty.

Przeczytaj

Złota Wieża

Publikacja: sobota, 9 marca 2013r.

10 marca 2013r. w Centrum Sportowym w Niemysłowicach odbędą się Mistrzostwa opolskiego Zrzeszenia LZS w szachach ?O Złotą Wieżę?

Przeczytaj
Obraz

Turnieje szachowe

Publikacja: sobota, 9 marca 2013r.

W ramach cyklu turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży "ZOSTAŃ SZACHOWYM MISTRZEM" w Centrum Sportowym w Niemysłowicach 9 i 16 marca 2013r. odbywają sie rozgrywki szachowe.

Przeczytaj

Nabór do Przedszkola 2013/2014

Publikacja: czwartek, 7 marca 2013r.

Na naszej stronie działa nowa zakładka, na której udostępniamy informacje związane z naborem do naszego przedszkola.

Przeczytaj