W naszym sołectwie

Budżet Obywatelski - współpraca się opłaca

Publikacja: czwartek, 19 października 2017r.

Przedstawiamy wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Przeczytaj

Dołącz do Uniwersytetu Złotego Wieku "Pokolenia"

Publikacja: środa, 4 października 2017r.

Uniwersytet Złotego Wieku „Pokolenia” podaje pomocną dłoń wszystkim słuchaczom, którzy pragną przeżyć godnie jesień swojego życia w roku akademickim 2017/2018

Przeczytaj
Obraz

Budżet Obywatelski 2018 - Prosimy o głosy na zadanie nr 9

Publikacja: poniedziałek, 25 września 2017r.

ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI KULTURALNO - SPORTOWEJ W SOŁECTWACH MOSZCZANKA, NIEMYSŁOWICE, RUDZICZKA, SZYBOWICE

Przeczytaj
Obraz

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

Publikacja: środa, 20 września 2017r.

Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Przeczytaj

Dożynki wiejskie

Publikacja: piątek, 8 września 2017r.

W Niemysłowicach 3 września br. odbyły się wiejskie dożynki. O godz. 11.30 w kościele parafialnym odprawiona została dziękczynna Msza Święta . Proboszcz parafii - ks. Janusz Dworzak dziękowała Rolnikom za pracę jaką wykonują. Chleb jest niezbędnym pokarmem, który umożliwia ludziom życie. Jest on też efektem pracy osób, które dbają aby ziarno wydało obfite plony.

Przeczytaj
Obraz

Dożynki Gminy Prudnik

Publikacja: środa, 6 września 2017r.

Tegoroczne Dożynki Gminy Prudnik odbędą się w Wierzbcu. Obchody uświetni m.in. zespół estradowy „Family Karpowicz”. Nasze sołectwo uczestniczyć będzie w gminnych obchodach święta plonów.

Przeczytaj
Obraz

Świetlica od września ponownie czynna

Publikacja: czwartek, 31 sierpnia 2017r.

Informujemy, iż od 5 września 2017 roku ponownie prowadzone będą zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy opiekuńczo - wychowawczej mieszczącej się w budynku przedszkola w Niemysłowicach.

Przeczytaj
Obraz

Trwają zapisy na zajęcia fitness

Publikacja: poniedziałek, 21 sierpnia 2017r.

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia fitness, które prowadzone będą od września przez profesjonalnego trenera w Centrum Sportowym w Niemysłowicach.

Przeczytaj
Obraz

Dożynki wiejskie

Publikacja: czwartek, 17 sierpnia 2017r.

Tegoroczne dożynki wiejskie odbędą się w niedzielę 3 września br. Uroczyści dożynkowe rozpoczną się tradycyjnie Mszą Święta w kościele parafialnym św. Anny.

Przeczytaj
Obraz

Spotkanie z Arturem Biernackim

Publikacja: środa, 16 sierpnia 2017r.

W Muzeum Ziemi Prudnickiej odbyło się spotkanie z autorem komiksu "Hexenberg. Ursula Hammel" Arturem Biernackim. "Tygodnik Prudnicki" sprawuje patronat medialny nad tym wydawnictwem. Zamieszczamy relacje ze spotkania autorskiego.

Przeczytaj
Obraz

KOMUNIKAT - POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE ZDARZENIA DROGOWEGO

Publikacja: środa, 16 sierpnia 2017r.

Prudniccy policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 28.07.2017r., ok. godz. 9:40 w miejscowości Niemysłowice (DK 41).

Przeczytaj

Dyżury Radnych - sierpień 2017

Publikacja: poniedziałek, 14 sierpnia 2017r.

Informujemy, że dyżury Radnych Rady Miejskiej w Prudniku odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 14:00-15:00 w Urzędzie Miejskim w Prudniku p. 114.

Przeczytaj

POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW OSTRZEGA

Publikacja: piątek, 4 sierpnia 2017r.

Ponownie na terenie powiatu prudnickiego nasilili swoje działania przedstawiciele firm, które oferują zmianę umowy dostawy energii elektrycznej i gazu, niejednokrotnie podszywając się pod dotychczasowego dostawcę

Przeczytaj

URUCHOMIENIE SYREN ALARMOWYCH W DNIU 1 SIERPNIA 2017 r.

Publikacja: wtorek, 1 sierpnia 2017r.

W dniu 1 sierpnia 2017 roku o godzinie 17:00 w celu upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie powiatu prudnickiego zostanie nadany akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

Przeczytaj
Obraz

Jak segregować odpady komunalne po 1 lipca 2017r.

Publikacja: poniedziałek, 17 lipca 2017r.

Ministerstwo Środowiska chce poprawić efektywność segregacji odpadów komunalnych, dlatego od 1 lipca 2017 r., na terenie całego kraju, będzie obowiązywał Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO).

Przeczytaj
Obraz

Zaproszenie na spotkanie z Arturem Biernackim

Publikacja: środa, 12 lipca 2017r.

W Muzeum Ziemi Prudnickiej 21 lipca br. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie promujące komiks Hexenberg autorstwa Artura Biernackiego z Niemysłowic.

Przeczytaj
Obraz

ZAGRANICZNE WARSZTATY EDUKACYJNE W AUSTRII

Publikacja: piątek, 7 lipca 2017r.

Reprezentant Stowarzyszenia Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las" uczestniczył w zagranicznych warsztatach edukacyjnych w Austrii. Organizatorem wyjazdu był Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Przeczytaj
Obraz

Komiks w wydaniu Artura Biernackiego z Niemysłowic

Publikacja: poniedziałek, 3 lipca 2017r.

Mroczna historia z dawnego Prudnika. Miłość, śmierć, seks, krwawa tajemnica, zapomniane obrzędy – to opis wydarzeń z miasta, gdzie prawdziwe historie mieszają się z legendami.

Przeczytaj
Obraz

Nocowanie w świetlicy

Publikacja: poniedziałek, 3 lipca 2017r.

Z okazji Dnia Dziecka wolontariusz Stowarzyszenia Odnowy Wsi Niemysłowice - "Bukowy Las" zorganizował nocowanie w świetlicy. Spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży odbyło się 2 czerwca br. w świetlicy opiekuńczo - wychowawczej w Niemysłowicach.

Przeczytaj
Obraz

Wędkarski Dzień Dziecka

Publikacja: środa, 28 czerwca 2017r.

Z okazji Dnia Dziecka na stawie niemysłowickim odbyły sie 4 czerwca br. spławikowe zawody wędkarskie dzieci i młodzieży.

Przeczytaj